جوهر گرافیک

آموزش ساخت یک تصـــویر تایپو گرافــــی در فتوشاپــــ!


جوهر گرافیک
مطالب ویژه

ادامه مطلب

ZIP
آموزش ساخت یک تصـــویر تایپو گرافــــی در فتوشاپــــ!
zip
مهر ۱۷, ۱۳۹۳

آموزش ساخت یک تصـــویر تایپو گرافــــی در فتوشاپــــ!


 فتوشاپ را اجرا کنید…….

با فشردن کلیدهای Ctrl+O عکس مورد نظر را وارد فتوشاپ نمایید .

 

۲. بعد از اینکه تصویر مورد نظر را وارد فتوشاپ کردید بر روی منوی Select از نوار ابزار بالای صفحه کلیک کرده و گزینه Color Range  را انتخاب کنید .

 


از لیست باز شو Select  ،گزینه Shadow را انتخاب کنید .


همانطور که مشاهده می کنید یک سری از قسمت های تصویر به حالت انتخاب در آمده است . در این مرحله باید پشت سرهم یکبار کلیدهای Ctrl+C را برای کپی گرفتن قسمت مورد نظر و برای Paste کردن آن کلیدهای Ctrl+V را بزنید . قسمت کپی گرفته شده در یک لایه جدید ایجاد می شود . من لایه اول را برای اینکه بهتر متوجه بشوید غیر فعال میکنم .

 

۳. در مرحله بعدی بر روی منوی Select از نوار ابزار بالای صفحه کلیک کرده و گزینه Color Range  را انتخاب کنید . اینبار به جای گزینه Shadow گزینه Midtones را انتخاب کنید .

 

۴. در این مرحله باید پشت سرهم یکبار کلیدهای Ctrl+C را برای کپی گرفتن قسمت مورد نظر و برای Paste کردن آن کلیدهای Ctrl+V را بزنید . قسمت کپی گرفته شده در یک لایه جدید ایجاد می شود

 

۵. لایه دوم در حالت انتخاب می باشد . لایه اول را غیر فعال کنید .  بر روی منوی Edit  در نوار ابزار بالای صفحه کلیک کرده و گزینه Fill را انتخاب کنید . سپس از لیست گزینه USE گزینه ۵۰%gray را انتخاب کرده و بر روی OK کلیک کنید

 

 

۶. لایه اول را انتخاب کنید . (از بالا) مرحله ۵ را تکرار کنید ولی به جای گزینه ۵۰%gray اینبار Black را انتخاب کنید

 

۷. لایه شماره ۲.۳ را با پایین نگه داشتن کلید Ctrl از روی صفحه کلید انتخاب کرده و در مرحله بعدی کلیدهای Ctrl+E را بزنید تا هر دو لایه یکی شوند

۸. بسیار خوب امیدوارم تا این مرحله سخت نبوده باشه .
۲ لایه جدید ایجاد کنید . برای اضافه کردن لایه جدید بر روی آیکون Create A new Layer کلیک کنید . با کادر قرمز مشخص شده است .

۹. ابزار Paint را انتخاب کرده و پس زمینه لایه سوم را سفید کنید . بعد از تغییر رنگ لایه را غیر فعال کنید

۱۰. در این مرحله می خواهیم یک صفحه جدید با توجه به ابعاد تصویر ایجاد کرده و یک متن دلخواه در آن قرار بدهیم . برای ایجاد صفحه جدید کلیدهای Ctrl+N را بزنید و اندازه خود را با توجه به تصویر آموزش وارد کنید . من ابعاد ۹۰۰×۸۰۰ را وارد کردم . سعی کنید متن شما زیاد منظم نباشد یعنی کمی فونتها نسبت به بقیه خطها بزرگتر و کوچکتر یا کمی تو پر باشند . (متن را از سایت ویکی پدیا کپی کردم )

۱۱. حالا باید متن را تبدیل به یک قلم براش کنیم . برای انجام اینکار ابتدا ابزار Rectangular Marquee Tool را انتخاب کنید و دور خطوط کشیده شده را به حالت انتخاب در بیاورید . به تصاویر زیر دقت کنید کاملا مشخص می باشد

 

بعد از انتخاب کادر از نوار ابزار بالای صفحه منوی Edit را انتخاب و از لیست پیوندها گزینه Define Brushes Preset را انتخاب کنید . یک نام را به دلخواه برای این قلم در نظر بگیرید

۱۲. بسیار خوب وارد طرح اصلی شده و لایه ۴ را انتخاب کنید . ابزار Brush را از جعبه ابزار انتخاب کرده و قلمی که در مرحله قبل ایجاد کرده ایم را انتخاب می کنیم .  کمی می توانید اندازه قلم را بزرگتر کنید . حال شروع به پر کردن صفحه و جایی که طرح اصلی وجود دارد بکنید .

۱۳. به این مرحله خوب دقت کنید . بعد از اینکه صفحه را با متن مورد نظر پر کردید . لایه متن را غیر فعال کنید .

۱۴. لایه دوم را انتخاب کرده و کلیدهای Ctrl+A را از روی کیبرد بفشارید تا لایه  انتخاب شود (Select) . سپس با زدن کلیدهای Ctrl+C یک کپی از ناحیه انتخاب شده بگیرید و در مرحله بعدی برای اینکه ناحیه انتخاب شده از حالت انتخاب خارج شود کلیدهای Ctrl+D را از روی کیبرد بفشارید .

۱۵. حالا باید لایه شماره ۴ را انتخاب کرده ویک لایه ماسک با کلیک بر روی آیکون Add layer Mask به آن اضافه کنیم (با کارد قرمز آیکون مورد نظر مشخص شده است)

۱۶. در مرحله ۱۴ ما یک کپی از لایه مورد نظر گرفتیم . به این مرحله خوب دقت کنید . کلید Alt را از روی کیبرد پایین نگه دارید و روی لایه ماسک سفید رنگ کلیک کنید تا رنگ صفحه تغییر کند . کلید Ctrl+V را بزنید تا لایه کپی گرفته شده وارد لایه ماسک شود ( در صورتیکه کلید Alt را پایین نگه ندارید این مرحله به درستی انجام نمی شود )

۱۷. در مرحله بعدی کلیدهای Ctrl+I را از روی صفحه کلید بفشارید .

۱۸. برای اینکه نتیجه کار را مشاهده کنید بعد از انجام مرحله بالا لایه اصلی کنار لایه ماسک را انتخاب نمایید

 

۱۹. لایه سفید رنگ را فعال کنید .


۲۰ . روی لایه متن تایپ شده دابل کلیک کنید و تنظیمات پیش فرض گزینه Gradient Overlay را تغییر بدهید

 

 

۲۱. ابزار Brush را انتخاب کرده و یک قلم با سختی قلم صفر و اندازه ۳۰۰ انتخاب کنید . دقت داشته باشید که رنگ فورگراند مشکی باشد .
حالا برای اینکه تصویر شما کمی بهتر بشه می توانید با انتخاب لایه کناری لایه ماسک یک سری از قسمت های متن تایپ شده را محو کنید

 

 

 

 موضوعات :
مطالب آموزشی
ads

دیدگاه ها


یک پاسخ به “آموزش ساخت یک تصـــویر تایپو گرافــــی در فتوشاپــــ!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *